Jurij Moličnik,
grafično oblikovanje

+386 2 805 00 78
Matjaž Ceraj deveti na EP in potnik na OI

matjaz cerajImpolova judoista Primož Ferjan in Matjaž Ceraj sta imela na članskem EP v judu v Lizboni še zadnjo priložnost za potrditev norme za olimpijske igre v Pekingu. Oba sta morala "paziti" na tekmece, ki so ju ogrožali na 9. mestu svetovne kakovostne lestvice, ki še zagotavlja olimpijsko vozovnico.
Toda Matjaž je imel v kategoriji prek 100 kg nekoliko lažjo nalogo, saj se je moral uvrstiti vsaj na 9. mesto, kar mu je tudi uspelo. Potem ko je izgubil s Poljakom Wojnarowiczem, ki ima kar 165 kg (Ceraj "le" 112), je trepetal, da bi ga morda še lahko prehitel predstavnik Litve Paskevicius. Vendar bi ta moral osvojiti kolajno, a ga je premagal Francoz Robin.
Primož Ferjan se v kategoriji do 100 kg ni uspel uvrstiti na OI, saj je v Lizboni žal ostal brez uvrstitve. Napovedal je celo zaključek kariere, saj ga čaka zahtevna operacija kolena leve noge in se bo šele potem odločil, kako naprej.
Tako je Slovenska Bistrica dobila še četrtega zanesljivega potnika na olimpijske igre, ob Vodovniku, Pinterju in Očku.
Franc Očko je kot sodnik na EP v Lizboni odlično opravil nalogo, sodil je tudi finalni dvoboj v kategoriji do 81 kg, kjer je zmagal Portugalec.
V Lizbono je s slovensko judo reprezentanco v spremstvu trenerjev Marjana Fabjana, Filipa Leščaka, Gregorja Broda in sodnika Franca Očka ter devetih tekmovalcev odpotoval tudi Stanko Topolčnik, prvi in edini dobitnik evropske članske medalje (bron iz leta 1969 v Ostendeju), ki je hotel osebno motivirati naše tekmovalce, da bi končno premagali kompleks evropskih prvenstev. Tako pa Topolčnik še naprej ostaja edini moški osvajalec članske kolajne.
Slovenija je na EP skupaj osvojila tri bronaste kolajne po zaslugi deklet (Petra Nareks, Urška Žolnir in Lucija Polavder), skupaj imamo pet udeležencev OI v judu, ki jih je Judo zveza Slovenije predstavila na ponedeljkovi novinarski konferenci v hotelu Union v Ljubljani, po vrnitvi z EP.
Med njimi tudi Matjaža Ceraja, člana Judo kluba Impol.